architekt warszawa

Architekt Wojciech Majewski

zespół zabudowy mieszkaniowej olbrachta

zespół wielorodzinnej zabudowy mieszkaniowej przy ul. olbrachta w warszawie tarasowe układy mieszkań na warszawskim osiedlu olbrachta zespół mieszkaniowy olbrachta zespół zabudowy mieszkaniowej wokół dwóch dziedzińców dziedziniec zespołu mieszkaniowego z parkiem

zespół zabudowy mieszkaniowej w formie dwóch budynków otaczających dwa duże wewnętrzne dziedzińce, pierwszy o charakterze placu, drugi zielonego parku. takie ukształtowanie zespołu wynikało z ochrony istniejącego drzewostanu. zwarta sześciokondygnacyjna zabudowa od wschodu, od strony zachodniej przylegającej do istniejącej zabudowy jednorodzinnej przechodzi w bardziej rozczłonkowane były o tarasowo uskakujących kondygnacjach. zaprojektowano bardzo zróznicowaną strukturę i układy mieszkań - od pokoju z kuchnią po kilkupokojowe apartamenty z kilkudziesięciometrowymi tarasami, choć dominują mieszkania dwu i trzypokojowe.

lokalizacja: warszawa, ul. olbrachta.
powierzchnia użytkowa mieszkań: 17.555m2, ilość mieszkań: 289, powierzchnia użytkowa usług: 153m2, garaż podziemny: 289 stan.
inwestor: budimex nieruchomości.
biuro projektów: marbud-inwest, współautor: piotr zmarzłowski.
projekt koncepcyjny 2005, realizacja 2007-2008.

olbrachta II - kontynuacja zespołu

rozbudowa zespołu wielorodzinnej zabudowy mieszkaniowej przy ul. olbrachta w warszawie układy mieszkań na warszawskim osiedlu olbrachta zespół mieszkaniowy olbrachta II zespół zabudowy mieszkaniowej ul. człuchowska plan budynku wielorodzinnego na osiedlu olbrachta II

kontynuacja zespołu mieszkaniowego na sąsiedniej działce o podobnej skali przedsięwzięcia. ostrzejsze warunki zabudowy jakie zostały wydane dla tej działki narzuciły odmienny sposób kształtowania zabudowy - w rozbiciu na mniejsze, wolnostojące budynki. jednocześnie nie ulegly zmianie oczekiwania inwestora co do maksymalizacji powierzchni użytkowej. w efekcie zaprojektowano gęstą zabudowę, na granicy zadanych ograniczeń, dążąc do zapewnienia jak najlepszych warunków nasłonecznienia i przewietrzania.

lokalizacja: warszawa, ul. człuchowska.
powierzchnia użytkowa mieszkań: 16.227m2, ilość mieszkań: 269, powierzchnia użytkowa usług: 105m2, garaż podziemny: 275 stan.
inwestor: budimex nieruchomości.
biuro projektów: marbud-inwest.
projekt koncepcyjny 2007, realizacja 2008-2009.

inne projekty

projekty chronione prawami autorskimi - © architekt wojciech majewski